Letní dětský tábor v Lančovské zátoce - 3. turnus

Průběžné zprávy z tábora 2014

8.8.2014 – Den čtrnáctý

Ahoj!
Po snídani jsme se vydali do blízkého lesa. Tam jsme si zahráli bojovku Vlajky. Jak už název napovídá, cílem hry je zmocnit se protihráčovi vlajky. Poté nám Kuba ukázal výbavu hráče Airsoftu, která je podobná výstroji profesionálních vojáků. Nakonec si děti mohly, pod dozorem svých vedoucích, vyzkoušet střelbu z airsoftové zbraně a ze vzduchovky. Odpoledne jsme strávili v táboře, kde se uskutečnila táborová pouť. Děti plnily různé disciplíny, za které dostávaly žetony. Žetony pak vyměnily za oblíbené sladkosti. Na nástupu jsme vyhodnotili celotáborovou soutěž a rozdali ceny. Poslední večer patřil závěrečné diskotéce. Dobrou noc a na viděnou příští rok.

7.8.2014 – Den třináctý

Ahoj!
Dnes po nástupu do tábora nečekaně dorazili příslušníci Policie ČR. Měli jsme možnost prohlédnout si jejich výzbroj, ukázku jejich práce apod. Poté nám vedoucí Kuba předvedl na praktikantovi Tomášovi několik prvků sebeobrany. Jelikož nám počasí přálo, odpoledne jsme se šli opět koupat. Večerní program nám vyplnila dlouho očekávaná soutěž MISS LANČOV 2014.
Výsledky jsou následující:

1. MISS: Barbora Klyszczová
1. VÍCEMISS: Žaneta Kotlárová
2. VÍCEMISS: Zdeňka Králová

1. MISSÁK: Oldřich Král
1. VÍCEMISSÁK: Josef Kristek
2. VÍCEMISSÁK: Antonín Kristek

MISS SYMPATIE: Ema Nováková
MISSÁK SYMPATIE: Oldřich Král

6.8.2014 – Den dvanáctý

Ahoj!
Dnes podruhé informujeme z tábora. Dopoledne nás překvapili svým příjezdem členové profesionálního hasičského záchranného sboru ze Znojma. Ukázali nám svá zásahová vozidla, předvedli ukázku požáru na kuchyňské plotně. Největší zážitek jsme však měli z pěny, kterou nám zaplnili areál. Bohužel, nejednalo se tedy o sníh, ale i tak to byla zábava. Odpoledne proběhl závod na loďkách. Nejrychlejší byly týmy zelených a modrých. Večer jsme si zasoutěžili s vedoucím Kubou.

6.8.2014 – Den dvanáctý

Mimořádně se Vám hlásíme z Lančovské zátoky. Dnes nám zde napadl sníh. Děti s vedoucími měly z této události velikou radost. Další informace zveřejníme dnes večer zde na webu.

5.8.2014 – Den jedenáctý

Ahoj!
Jelikož jsme včera šli spát později, než obvykle, dnes jsme také později vstávali. Mezi snídaní a obědem děti hrály pohybově-vědomostní hru Žížala. Ve hře je důležité zodpovědět co nejvíce otázek v co nejkratším čase. Aby to nebylo tak jednoduché, pro každou otázku si musí běžet na vzdálené stanoviště. Odpoledne jsme přijali výzvu k fotbalovému utkání od sousedního tábora Esperanto. Zápas jsme úspěšně vyhráli 3:1. Hurá, hurá, hurá! O večerní program se postaral opět náš DJ, který nám připravil rockovou diskotéku. Poté jsme se všichni uchýlili do svých postýlek.

Do fotogalerie jsme přidali několik nových fotek.

4.8.2014 – Den desátý

Ahoj!
Ráno tradičně proběhla hudební rozcvička, následovaná posledním tematicky zaměřeným dopolednem. Vodáci vypluli na poklidnou plavbu, modelky a tanečníci nacvičovali na blížící se soutěž. Odpoledne jsme vyrazili na lančovské hřiště, kde proběhly sportovní olympijské hry. Děti házely granátem do dálky, skákaly přes švihadlo, cvičily s míči apod. Večer byl výjimečný. Započali jsme jej táborákem. Když jsme všichni měli opečené špekáčky, vynořil se ze tmy fakír, který nám předvedl famózní ohňovou show. Za jasného svitu měsíce jsme zamířili do lesa, odkud jsme se stezkou odvahy vraceli zpět do tábora. Dobrou noc.

3.8.2014 – Den devátý

Ahoj!
Dnes ráno, jelikož byla neděle, jsme vstávali o chvíli později. Rozcvička také nebyla. Po snídani jsme vyšli do lesa hrát etapovou hru. Jednotlivé týmy, rozdělené podle barev, postupovaly mezi třemi stanovišti. Na každém stanovišti musely projít jinou dráhu. Po obědě jsme se šli vykoupat. Hoši spolu s vedoucími vyvezli oddíl nejmenších dívenek na vyhlídkovou plavbu zátokou. Pár minut po návratu zpět do tábora nás zatihla bouřka, avšak ani během té jsme se nenudili. Večerní program vyplnila hra Chcete být milionářem? Po vyřešení všech spletitých otázek jsme šli na kutě.

2.8.2014 – Den osmý

Ahoj!
Den začal originální rozcvičkou v kulichu a s megafonem. Dopoledne bylo ve znamení tématického zaměření – tanec, modeling, lodě. Výuku tance nám dnes zpestřila lektorka Zumby. Na vodáckém kurzu si děti vyzkoušely záchranu tonoucího a základy první pomoci. Počasí jsme dnes měli velice krásné, odpoledne jsme se tedy šli vykoupat. Oddíly starších dětí na koupání dopádlovaly. Večer jsme zakončili oblíbenou diskotékou.

1.8.2014 – Den sedmý

Ahoj!
Dnešek byl pro nás výjimečný. Po budíčku nebyla rozcvička, ale ihned snídaně. Vzhledem k rannímu dešti to vypadalo bledě, ale následně se nám vyčasilo a nakonec jsme měli téměř ideální počasí na plánovaný celodenní výlet do Vranova nad Dyjí. Cesta lesem byla sice náročná, avšak my jsme se nedali. Ve Vranově jsme si dali pauzu na oběd - paní kuchařka nám připravila výborné balíčky na cestu. Nahlédli jsme i do Národního parku Podyjí podél řeky Dyje. Tu jsme po lanovém mostě přešli a vydali se směrem k Vranovské přehradě. Na pláži měly děti chvíli rozchod. Pak jsme nabrali zpáteční směr do tábora. Tam na nás čekala výborná večeře. Po večeři jsme hráli hru Čtveráci, ve které děti musely hádat, který příběh je pravdivý a který ne. Protože jsme byli všichni unavení, večerka byla posunuta o chvilku dříve.

Podívejte se na fotky z výletu.

31.7.2014 – Den šestý

Ahoj!
Ranní rozcvičkou překvapila indisponovaná zdravuška. Dopoledne jsme se rozdělili dle tématického zaměření na taneční, modelingovou a vodáckou skupinu. Odpoledne jsme si, po rozdělení na barevné týmy, v táboře zahráli hru Přeběh skřetího území. V této hře děti měly za úkol probojovat se přes skřetí tunely. Tam však musely zdolat nemálo skřetů (vedoucích), kteří nikoho nenechali zadarmo proniknout. Následovalo setkání se Zlobry, pro které měly zajistit potravu. Potravou byl guláš, který si děti samy připravily na ohni. Večer jsme odešli do hlubokého temného lesa poslouchat zvuky přírody. Po příchodu zpět do tábora proběhla hygiena a ulehnutí do postýlek.

Do fotogalerie přibyly nové fotky.

30.7.2014 – Den pátý

Ahoj!
Dnes dopoledne nás navštívila paní inženýrka Holubová ze Správy Národního parku Podyjí, která nám připravila velice poučnou přednášku zakončenou zábavnými hrami. Po poledním klidu jsme se rozdělili na týmy dle barvy a v lese jsme si zahráli hru Pavouci. Náplní hry bylo přenést trpaslíka přes Temný hvozd, kde je chytali zrádní pavouci (vedoucí), až do bezpečí. Den jsme zakončili zvířecí diskotékou, která byla obohacena o osvětlení a nového DJ. Dobrou noc.

29.7.2014 – Den čtvrtý

Ahoj!
Dnešní vstávání proběhlo pro změnu klidně a potichu s rozcvičkou po oddílech. Dopoledne se děti rozdělily do skupin podle tématického zaměření. Skupina s vedoucími Richardem a Radkem odplula na svých plavidlech prozkoumat Vranovskou přehradu. Taneční a aerobicový klub nacvičil pod vedením Terky, Patrika a Honzy sestavu. Mezitím v jídelně probíhal kurz modelingu pod vedením Roberta. Nečekanou návštěvou pro nás byla kontrola krajské hygienické stanice, která dopadla výborně. Plánovaný odpolední program nám překazil vytrvalý hustý déšť, proto jsme nejprve zhlédli část filmu k celotáborové hře a pod střechou si zahráli různé bojové hry. Večer si oddíloví vedoucí zorganizovali sami (vycházka do přírody, sportovní hry, tvorba oddílové vlajky, televizní show).

28.7.2014 – Den třetí

Ahoj!
Hned po ránu děti překvapil trpaslík Thorin netradičním, hudebním pojetím rozcvičky. Po snídani si děti připravily trička a šátky na batikování v týmových barvách. Následoval turnaj ve vybíjené. Turnaj vyhrálo fialové družstvo. Šifrování v runovém písmu nejlépe vyřešilo zelené družstvo. Počasí nepřálo koupání, proto se děti odpoledne vydaly na fotbalové hřiště, kde si zahrály míčové hry. Večerní tepláková diskotéka byla zakončena krátkým vydatným deštěm. Z deště měly samozřejmě největší radost děti. Za šumění kapek všichni sladce usnuli.

Koukněte do fotogalerie.

27.7.2014 – Den druhý

Ahoj!
I dnes Vám píšeme z Lančovské zátoky. Dopoledne jsme vyrazili do blízkého lesa. V lese jsme si zahráli seznamovací hry a následně se vraceli na oběd. Odpoledne jsme si vytvořili oddílové vlajky a díky slunečnému počasí jsme se šli koupat. Po večeři jsme u táboráku zahájili celotáborovou hru. V deset večer se všichni uložili na kutě.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nové fotky.

26.7.2014 – Den první

Ahoj!
Hlásíme se po prvním dni v Lančově. Každý den budeme zveřejňovat novinky z tábora. První den proběhl výborně. Po příjezdu jsme se ubytovali a seznámili. Odpoledne šly děti se svými vedoucími na průzkum okolí tábora a na hřiště si zahrát fotbal a vybíjenou. Po večeři následovala seznamovací diskotéka. Poté všichni rádi ulehli do svých postelí.
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout první fotky z našeho tábora.

Články

Prohlášení

Dobrý den, tábor utekl jako voda a kolektiv vedoucích by se rád veřejně vyjádřil k právě ukončenému turnusu.

Jsme skupina pracovníků, která na tento tábor jezdila již po mnoho let, pod záštitou CE WOOD a.s. Letošní turnus pořádala agentura TemCo, která nás oslovila, požádala o organizaci a vedení. Přestože jsme si uvědomovali rizika, která s sebou nesla pověst agentury, rozhodli jsme se tento risk podstoupit, aby byla v případě problémů zachována pověst tábora, ke kterému máme všichni vztah. Aby vše proběhlo v pořádku, v zájmu bezpečnosti a programu pro děti.

Panem Musilem, majitelem agentury jsme byli mnohokrát ujištěni, že negativní kampaň vedená proti agentuře a jeho osobě byla lživá a šlo čistě o útoky stran konkurence. Bohužel před začátkem tábora i v jeho průběhu bylo na našich stránkách, které mimochodem nemají s agenturou TemCo nic společného, napsáno několik řádků mířených proti panu Musilovi, jeho agentuře a proti společné spolupráci. Rozhodně nehodláme nechat tyto vzkazy bez odezvy, byly pouze smazány z důvodu vulgarity. Aktivita agentury se měla omezovat pouze na ekonomickou část řízení tábora.

S politováním však musíme říci, že spolupráce se nedařila podle představ. Obáváme se, že nebýt pevného kolektivu a zodpovědnosti vedoucích, tábor by vůbec neproběhl v takové pohodě, jak proběhl. Přesto jsme se snažili ze všech sil, aby spory s panem Musilem neměly žádný dopad na děti. Naopak jsme dělali vše pro to, aby děti nijak nestrádaly, ať na jídle, na programu nebo na bezpečnosti – což se nám agentura občas snažila nabourávat prosazováním vlastních zájmů, které byly v rozporu se zodpovědným vedením tábora.

Doufáme, že se nám i přes problémy a zkušenosti, které jsme museli s agenturou TemCo zvládat, povedlo uspořádat tábor, na který budou děti celý rok rády vzpomínat. A doufáme, že se s nimi třeba za rok opět shledáme.

V závěru bychom rádi poděkovali rodičům, za skvělý přístup a komunikaci. Především ale chceme poděkovat dětem, které byly naprosto skvělé, se kterými byla radost pracovat a prožít čas prázdnin.

vedoucí 3. turnusu

Nevíte kolik peněz dítěti dát či jaký čeká děti program?
Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky.

Dopisy z tábora
Dopisy z tábora jsou jedny z nejvzácnějších rodinných artefaktů, které je třeba pečlivě archivovat. Dětičky dokážou stvořit neuvěřitelné skvosty. Pár jsme jich sebrali, abyste věděli, že nejste jediní rodiče exota, který je schopen po dvou týdnech vyplodit pouze: "Pošly prachy!"

Na tábor odjíždějí vymydlení, spořádaní, v batohu všechno pečlivě vyprané a poskládané. Buďte si jisti, že tenhle stav netrvá dlouho. Jakmile vám děti na nádraží zamávají, stává se z nich banda desperátů, a to i z holčiček s mašlemi ve vlasech. Takový desperát samozřejmě nemá čas psát z tábora cituplné dopisy plné hodnotných informací o tom, jaké hry hrají, co měli k jídlu a kde byli na výletě.

Kompletní článek naleznete na ona.idnes.cz

Úryvek převzat z idnes.cz

Pepíček píše z tábora:
"Hodně jím a jenom odpočívám. Je tu moc hezky.
PS: Co je to epidemie??"
Designed & coded by Radek Hiess